Як аграріям отримати фінансування від ЄБРР під час війни

Новини Украина Як аграріям отримати фінансування від ЄБРР під час війни

Опубліковано:


Асоціація «Український клуб аграрного бізнесу» спільно з агенцією UCABevent провели закритий вебінар «Можливості для фінансування українського агробізнесу Європейським Банком Реконструкції та Розвитку», де було обговорено головні джерела та інструменти отримання коштів аграріями від ЄБРР в умовах війни.

Серед основних інструментів фінансування українського агросектору можна виділити:

    Пряме фінансування ЄБРР: це отримання коштів згідно з англійським законодавством, на яке можуть розраховувати середні та великі корпоративні клієнти з цільовим розміром кредиту понад 10 млн євро.

    Фінансування через механізми розподілу ризиків між партнерськими фінансовими установами та ЄБРР: кредити надаються за українським законодавством та покриваються на 40-60% гарантією ЄБРР за кожною угодою. Одержувачами можуть бути малі та середні корпоративні клієнти, а цільові розміри кредиту від 2 млн до 15 млн євро.

    Програма сприяння торгівлі, а також програми розподілу ризиків на портфельній основі: фінансування надається партнерськими фінансовими установами за підтримки гарантії ЄБРР або участі в ризиках на рівні портфеля з 50% покриттям. Можливий розмір кредиту від 50 тис. до 3 млн євро.

Крім цього, ЄБРР пропонує можливість грантового фінансування за програмою FINTECC, яка націлена на стимулювання кліматичних технологій в областях підвищення енергоефективності та водокористування, розвитку відновлюваної енергетики, скорочення викидів вуглецю. В цю програму входить технічна допомога та гранти до 500 тис. євро для приватних компаній.

Для малого та середнього бізнесу ЄБРР має програму розвитку та зростання, що включає в себе гранти на консалтингові проєкти та реолокацію, участь в міжнародних виставках та бізнес-зустрічі, тренінги з професійного розвитку.

Додатково до цих програм ЄБРР активно задіяний в сфері політичного діалогу та більш широких програм секторального розвитку:

    AgriAcademy – цифровий освітній простір в агробізнесі.

    Розвиток інфраструктури зрошення.

    Заходи з гендерної рівності та економічної інклюзії.

    Підтримка експорту, проведення аудиту біобезпеки в тваринництві.

    Покращення галузевого стандарту виробництва курятини без антибіотиків. 

Раніше повідомлялося, що Світовий банк планує надати додаткову допомогу для відновлення українського агросектору. Як повідомляло Мінагрополітики, йдеться про підтримку агровиробників, доступ фермерів та агробізнесу до фінансових програм, а також відновлення галузі. Зокрема, обговорюється створення нових та фінансування вже існуючих програм в межах проєкту підтримки, який розрахований до 2025 року. В тім числі, це виділення коштів на доступне кредитування за програмою “5-7-9”, надання грантів малим фермерським господарствам, програма фінансування альтернативних джерел енергії для зернових елеваторів.

Новости: Украина

все новости


Читайте также:

все актуальные материалы