Ягідники можуть втратити від 30% врожаю лохини

Новини Агротехнологии Ягідники можуть втратити від 30% врожаю лохини
лохини

Опубліковано:


Задовго до початку нового сезону лохини в Україні від виробників почали надходити повідомлення про істотні втрати врожаю цієї ягоди. Причому, представники комерційних господарств в основних регіонах виробництва в спілкуванні з представниками проєкту East-Fruit вже сьогодні озвучують втрати майбутнього врожаю від 30% і більше.

При цьому до уваги не беруться можливі додаткові втрати врожаю лохини внаслідок весняних заморозків, які досі можливі.

«На 100% підрахувати втрати майбутнього народжуючи лохини, та й інших ягідних культур, тільки від впливу умов перезимівлі рослини дуже проблематично. Також не можна не враховувати можливі наслідки майбутніх заморозків, які цілком вірогідні і в останній декаді квітня, і в травні поточного року», – говорить Олександр Ярещенко з Інституту садівництва НААН України.

Умови перезимівлі лохини в період з грудня 2020 року по лютий 2021 р на думку фахівців East-Fruit, можна назвати задовільними. Занадто кардинальних температурних стрибків або збереження критично низьких від’ємних значень температури повітря протягом тривалого періоду часу не спостерігалося.

Даний факт підтверджують професійні виробники. Лише тільки місцями в різних регіонах країни, температура повітря опускалася нижче значення -30⁰С, але тільки на певних ділянках плантацій, і виключно в нічний час доби.

«Дійсно в окремо взяті дні цієї зими, ми фіксували зниження температури повітря на нашій плантації до -28⁰С і навіть до -30⁰С, і на окремих ділянках поля, при перших весняних обходах і детальному огляді бруньок, ми відзначили серйозні пошкодження насаджень.

Але при цьому, повторні обходи тих же ділянок плантацій вже не показували таких критичних значень втрат, що і не дозволяє в даний момент навіть приблизно визначити всі можливі втрати майбутнього врожаю ягід», – повідомляє Федір Прима, представник Аграрної компанії «Еко-Парк», (Чернігівська обл.).

Як повідомили фахівцям East-Fruit виробники лохини в Україні, навіть не знаючи загального відсотка втрат майбутнього врожаю ягід, можна з упевненістю заявити, що максимально погано перезимували більш пізні сорти лохини високорослої. Частіше садівники згадували про найбільші втрати за такими сортами лохини, як «Чандлер», «Спартан», «Блюкроп», «Аврора», «Ліберті» і ін.

А найбільш стійким до несприятливих погодних умов протягом останньої зими, на думки переважної більшості фермерів, виявився сорт «Дюк».

За даними дослідження проекту «АПК-Інформ: овочі і фрукти», саме «Дюк» є основним у комерційних виробників України. Далі за рейтингом йдуть інші ранні та середні сорти лохини високорослої, а ось інтерес до більш пізніх за термінами дозрівання сортів за останні роки так і не активізувався.

Новости: Агротехнологии

все новости


Читайте также:

все актуальные материалы