
Опубліковано:
На український ячмінь старого врожаю наразі попит майже відсутній, надалі ціни будуть знижуватися. В цілому, падіння виробництва культури є загальносвітовим трендом, про що йшлося на брифінгу, організованого аналітичним центром кооперативу «ПУСК» (ВАР).
Аналітики констатують, що посівні площі озимого ячменю під урожай 2023 р. в Україні сягнуть найнижчих позначок за останні роки – 675, 7 тис. га. У 2022р. культурою було засіяно 969 тис. га.
“Виробництво ячменю в Україні за прогнозами не перевищить 6 млн тонн у поточному році. Певне зниження виробництва цієї культури є світовим трендом. Основні імпортери ячменю – Китай та Саудівська Аравія – за прогнозами скоротять закупівлі зернової. Наразі новий врожай ячменю із Франції пропонується у діапазоні 244-248 $/т на умовах FOB. У румунському порту цінники на ячмінь нового врожаю з поставкою в липні знаходяться на рівні 190-195 $/т.
Україна ще має запаси старого врожаю ячменя, індикативна ціна на який становить близько 175 $/т, але торгівля практично відсутня. За готівку старий врожай у малих річкових портах можна реалізувати за дуже низькими цінниками 140-145 $/т, що не є економічно доцільним, тому рух мінімальний. В квітні-травні торгівля ячменем завжди знижує активність”, – розповідають в аналітичному департаменті “ПУСК”.
Ситуація на ринку ячменю може покращитись під час збору нового врожаю та пролонгації дії зернового коридору на Чорному морі. Наразі форварди на новий врожай українського ячменю не контрактуються.
Загалом, ціна на ячмінь, як і на інші зернові культури, залежить від низки чинників: сезонності, логістичної і транспортної специфіки, світових ринкових тенденцій і обсягів експорту тощо. Ціна культури більшою мірою формується основними країнами-імпортерами: КНР і Саудівською Аравією, але також іншими гравцями ринку.