
Опубліковано:
Місцеві агровиробники та політики говорять про негативний вплив на сільське господарство країни внаслідок зростання імпорту українського зерна. Про це пише Іnfagro з посилання на портал Independent.ie.
В матеріалі, присвяченому цій проблемі, зазначається, що Україна є великим виробником і експортером зерна, але виробництво різко впало після повномасштабного вторгнення росії в лютому 2022 року.
Завдяки діючому зерновому коридору близько половини сільськогосподарського експорту України здійснюється через чорноморські порти, чверть проходить через дунайські порти, а чверть — через західний кордон. Цього місяця Адміністрація морських портів повідомила, що у травні три українські порти на Дунаї експортували рекордні три мільйони тонн продовольства.
Independent.ie відзначає, що серед фермерів Центральної та Східної Європи зростає обурення через потік дешевого імпорту українського зерна, звільненого від митних зборів до червня 2024 року, що негативно впливає на ціни та продажі місцевих виробників.
Представник політичної сили Шинн Фейн з питань сільського господарства Клер Керрейн минулого тижня висловила стурбованість тим фактом, що ціна імпортованого українського зерна нижча, ніж поточна ринкова ціна на ірландське зерно. «Зі мною зв’язалися кілька землеробів та ірландських виробників зерна, які дуже стурбовані тим, що цей імпорт означатиме для сектора», — сказала вона.
Раніше повідомлялося, що уряд Ірландії планує виплачувати фермерам 400 євро за гектар за те, щоб вони вирощували зерно для пом’якшення шоку на ринку внаслідок російського вторгнення в Україну.