Інтегровані програми контролю плодових і ягідних культур від шкідників, хвороб та екстремальних абіотичних факторів

Новини Украина Інтегровані програми контролю плодових і ягідних культур від шкідників, хвороб та екстремальних абіотичних факторів
контролю

Опубліковано:


3 жовтня 2017 на базі Інституту садівництва НААН відбувся науково-практичний семінар «Інтегровані програми контролю плодових і ягідних культур від шкідників, хвороб та екстремальних абіотичних факторів».

Організаторами семінару були Інститут садівництва НААН та Інститут захисту рослин НААН за підтримки Національної академії аграрних наук України та Міністерства аграрної політики та продовольства України. Захід зібрав більше сотні учасників – виробників садивного матеріалу, плодів, продукції переробки, фермерів, садівників-аматорів, фірм, які займаються засобами захисту рослин, добривами та ін. представників науково-дослідних установ, дослідних господарств та навчальних закладів.

З вітальним словом до учасників семінару звернулися віце-президент НААН, академік  Гадзало Я.М., директор Інституту садівництва НААН, академік Гриник І.В. та директор Інституту захисту рослин НААН, член-кореспондент Борзих О. І.

Доповідачами були висвітлені актуальні питання захисту плодових і ягідних насаджень від шкідників, хвороб та екстремальних абіотичних чинників (весняні заморозки, град, посуха та ін.), які викликали жваву  дискусію.

Актуальним в сучасних умовах є вирощення плодів і ягід без застосування синтетичних продуктів. Чільне місце в технології вирощування будь якої культури займає захист рослин. Науковці Інституту садівництва розповіли про свої розробки щодо захисту плодових і ягідних культур в умовах органічного садівництва.

В доповіді Шевчука І. завідувача сектора захисту рослин «Управління чисельністю та шкідливістю фітофагів сливи в умовах органічного садівництва» перевага віддається сертифікованим для органічного виробництва мікробним біопрепаратам Бітоксибацилін, Гаупсин, Лепідокид; аборигенним ентомофагам сливової обпиленої попелиці та лускокрилих шкідників; імунологічному методу – серед 15 нових і районованих сортів сливи вітчизняної селекції виявлено сорти, які слабо пошкоджуються чорним сливовим пильщиком, сливовою плодожеркою і сливовою товстоніжкою; інструментальному методу – проти пильщика застосовують клейові пастки; методу статевої дезорієнтації сливової плодожерки; короткостроковому прогнозу – на основі імітаційного моделювання сезонної динаміки чисельності пильщика, плодожерки та попелиці, залежно від погодних чинників; застосуванню трихограми та ентомопатогенного препаратіу проти сливової плодожерки – влітку розселяють лабораторну культуру трихограми, а осінню вносять ентомопатогенний препарат Пециломин.

Доповнили попередню доповідь Градченко С. і Полгороднік О. висвітливши аспекти застосування біопрепаратів проти основних хвороб яблуні та кущових ягідників (малини та агрусу).

Грунтовні доповіді представили науковці Інституту захисту рослин: Конверська В. – про застосування яйцепаразита трихограми проти плодожерок; Власова О. – про формування рослиноїдних кліщів у плодових насадження в різних зонах садівництва; Черній А. – про проблеми фітосанітарного оздоровлення плодового саду; Неверовська Т. – про фітосанітарний стан плодового саду та прогноз розвитку шкідників.

В контексті органічного садівництва істотне значення набирає імунологічний метод. Так, співробітники Інституту садівництва Болдижева Л. представила перелік нових, створених нею сортів яблуні стійких до парші та борошнистої роси, а Ярещенко О. – комплексностійкі сорти суниці, кущових ягідників і нішевих культур – ожини, лохини.

Про те, як стати органічним виробником плодової та ягідної продукції розповів директор ТОВ «Органік стандарт» Галашевський С.

В доповіді Китаєва О. йшлося про прилади та засоби, які допоможуть боротися з екстремальними погодними чинниками в насадженнях багаторічних культур.

Представники ТОВ «Сингента» Перцьовий В. та «Центр Біотехніка» Тетерук М. висвітлили питання про особливості застосування відповідно нових хімічних і мікробних препаратів проти шкідників і хвороб плодових і ягідних культур.

Дідух О., менеджер ТОВ «Ай-Ті-Лінкс», повідомив про роль автоматизованої метеостанції «Інспектор Метео»  в технологіях вирощування плодових і короткострокового прогнозування на її базі розвитку фітофагів і фітопатогенів.

За конструктивну та оперативну роботу особлива подяка співорганізаторам семінару ТОВ «Сингента», ТОВ « Центр Біотехніка», ТОВ «Ай-Ті-Лінкс», ТОВ «Органік стандарт».

Ми вдячні за інформаційну підтримку журналам «Овочі і фрукти», «Овощеводство», «Садівництво по-українськи», «Плантатор», «Напитки. Технологии и инновации» & «Садоводство и виноградарство», «Агроексперт», «Agrone», веб-порталу www.fruit.org.ua.

Свої експозиції  на заході представили ТОВ « Центр Біотехніка», ТОВ «Ай-Ті-Лінкс», ТОВ «Органік стандарт», ТОВ «Аріста ЛайфСайенс Україна», ТОВ НВП «Іригаційні системи», «БТУ-Центр», ТОВ «Евкаліпт», асоціація Укрсадпром, журнали «Овочі і фрукти», «Овощеводство», «Садівництво по-українськи», «Плантатор», «Агроном», «Напитки. Технологии и инновации» & «Садоводство и виноградарство», «Агроексперт».

 

 

 

 

 

 

 

Новости: Украина

все новости


Читайте также:

все актуальные материалы