Іноземні сорти й гібриди відтепер реєструють без експертизи в Україні  

Новини Украина Іноземні сорти й гібриди відтепер реєструють без експертизи в Україні  

Опубліковано:


Мінагрополітики розпочало за спрощеною процедурою державну реєстрацію сортів рослин, зареєстрованих у  Європейському Союзі та Сполучених Штатах Америки. Про це йдеться в повідомленні Мінагрополітики.

Таким чином стали доступними найновіші сорти, які успішно пройшли державні тестування у ЄС або США і внесені в загальний каталог сортів ЄС або підтверджені Міжнародним союзом з охорони нових сортів рослин (UPOV).

За словами першого заступника Міністра аграрної політики та продовольства України Тараса Висоцького тепер українським аграріям не треба втрачати часу на декілька років очікування проходження експертизу сорту в Україні.

«Ми максимально спрощуємо реєстрацію сортів рослин. Заявник подає заявку на реєстрацію нового сорту. Співробітники Мінагрополітики самостійно встановлюють дані про наявність такого сорту у загальному каталозі сортів Євросоюзу чи UPOV. Якщо його наявність підтверджено – рішення про державну реєстрацію приймається у 15-денний строк. При цьому, на вимогу заявника кваліфікаційна експертиза сорту може не проводитися», – прокоментував нововведення Тарас Висоцький.

Перші 97 сортів сільськогосподарських культур вже внесені до Державного реєстру сортів рослин України за спрощеною процедурою.

Новий механізм реєстрації сортів розроблений для реалізації норми Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо приведення законодавства у сфері охорони прав на сорти рослин та насінництва і розсадництва у відповідність із положеннями законодавства Європейського Союзу». 

Раніше повідомлялося, що чинне українське законодавство застаріле і вимагає перегляду відповідно до статті 64 Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом. Одними з головних аспектів, котрі декларує ЄС є: скорочення використання пестицидів і агрохімікатів (на 50%); збільшення органічного виробництва (25% земель під органіку); розробка, удосконалення регулювання біопродуктів (спрощення процедури реєстрації біопродуктів).

Водночас, експерти зазначають, що у разі скорочення застосування інсектицидів матимемо потенційні втрати агросектору:  

1. Витрати виробництва зростуть для більшості с/г товаровиробників.

2. Виробникам доведеться скоротити посівні площі через відсутність можливостей боротьби з шкідниками.

3. Зниження урожайності несе за собою грошові втрати.

4. Втрати внаслідок погіршення якості продукції. 

Новости: Украина

все новости


Читайте также:

все актуальные материалы