Європарламент погодив надання Україні статусу кандидата на членство в ЄС

Новости Украина Європарламент погодив надання Україні статусу кандидата на членство в ЄС

Добавлено:


Україна розпочала свій шлях до Європейського Союзу вже давно. У 2013 році на Майдані Незалежності ми довели всьому світу, що не терпітимемо маріонеток Кремля, а нині вже чотири місяці ціною тисяч невинних життів захищаємо європейські цінності.

І ось нарешті день Х настав — Європарламент погодив надання Україні та Молдові статусу кандидата на членство в ЄС.

Відповідне рішення ухвалив Європарламент 23 червня.

Чим важливий статус кандидата 

Статус кандидата на членство в ЄС — необхідна передумова для повноцінного вступу держави до європейського міждержавного об’єднання. 

Оскільки у ЄС діє стандартизована система законів та спільна валюта (євро), Україні потрібен час для гармонізації внутрішніх політичних та економічних процесів відповідно до європейських.

Цей процес ми почали ще у 2014 році, але тепер наша країна отримає чітку “дорожню карту” реформ, які буде потрібно провести найближчим часом.

Під час повномасштабної війни Росії проти України це сильний політичний сигнал підтримки нашої незалежності. А ще, звісно, публічний ляпас Путіну, який має на меті вбити не те що суверенітет України, а демократію на всьому континенті.

Забезпечення євроінтеграції України, Республіки Молдова та Грузії на зустрічі Європейської ради є ключем до створення міцного щита навколо наших власних цінностей.

Йдеться про нашу здатність проектувати безпеку та стабільність у наших сусідніх країнах. Часу на вагання не залишається, — написав президент Румунії Клаус Йоханніс у своєму Twitter.

Україна історично належить до європейської родини та розташована у самому центрі Європи. Тож наше об’єднання з ЄС підсилить як політичну, так і економічну роль та потужність союзу демократичних країн.

Нині потребу в цьому особливо гостро відчули навіть у тих державах, які раніше були скептично налаштовані щодо європейського майбутнього України.

Сьогодні ми приїхали до Києва з чітким повідомленням: Україна належить до європейської родини. Німеччина хоче позитивного рішення на користь України як країни-кандидата.

Про це зазначив федеральний канцлер Німеччини Олаф Шольц за підсумками зустрічі з Зеленським 16 червня.

І хоч зрозуміло, що статус кандидата — це не кінцева зупинка, а лише початок шляху, для України це історичний момент, який раз і назавжди припинить вічні суперечки та невизначеність щодо майбутнього.

Статус України як кандидата на членство в ЄС проведе межу під десятиліттями невизначеності та висіче на камені: Україна — це Європа, а не частина “руского міра”, — вважає міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.

Крім того, російська пропаганда будує свої брехливі наративи на тому, нібито Україна не потрібна Європі, а отже, ЄС швидко втомиться від війни та покине нас сам на сам з ворогом. Але ні.

Наша перемога стане справжнім святом перемоги високих людських цінностей над середньовічним варварством РФ. Сила Європи в об’єднанні, а статус кандидата — ще одне підтвердження цьому.

На практиці Україна отримає пришвидшений процес переговорів щодо вступу в ЄС та фінансову підтримку реформ. 

Що чекає на Україну

Тепер нас чекають сім блоків важливих реформ:

  • реформа Конституційного суду;
  • продовження судової реформи;
  • антикорупція, включно з призначенням керівника САП;
  • боротьба з відмиванням коштів (за стандартами FATF);
  • втілення антиолігархічного закону;
  • узгодження закону про ЗМІ згідно з Директивою ЄС;
  • зміна законодавства про нацменшини.

Новости: Украина

все новости


Читайте также:

все актуальные материалы