
Опубліковано:
На засіданні комітету Європарламенту з питань сільського господарства та розвитку в Брюсселі обговорили підтримку експорту агропродукції з України. Як передає Укрінформ, також порушувалося питання щодо ризиків для фермерів ЄС від зростання темпів постачання української продукції.
«Ми відстежуємо обсяги, ми відстежуємо динаміку цін, імпортну ціну на національному рівні, а також ціни на рівні ЄС, і ми публікуємо моніторинговий звіт кожні два місяці. Тож поки що ми не бачимо якихось дуже значних негативних наслідків для сільськогосподарського ринку ЄС», – сказав доповідач з цієї теми П’єр Баску, директор з питань сталого розвитку та підтримки доходів Генерального директорату з питань сільського господарства Єврокомісії.
Комісія працює над розвитком «коридорів солідарності» та зменшенням витрат на транзит, оскільки хоче, «щоб Україна продовжувала робити свій внесок у світову продовольчу безпеку та могла продовжувати експортувати свою продукцію в ЄС, а також за його межі», – зазначив доповідач
За даними євродепутатів, «коридори солідарності» стали рятівними для української економіки і дозволили експортувати понад 108 мільйонів тонн товарів та імпортувати 38 мільйонів тонн іншої продукції на загальну суму 123 мільярди євро. Ці обсяги значно зросли після відкриття чорноморського маршруту.
Раніше повідомлялося, що Україна у 2023/2024 маркетинговому році експортувала 12,033 млн т зернових та зернобобових. З них 5,484 млн т пшениці, 860 тис. т ячменю, 0,9 тис. т жита та 5,559 млн т кукурудзи.
Для порівняння: з 1 липня по 23 листопада 2022/2023 МР було експортовано 16,632 млн т зернових та зернобобових, у тому числі: 6,456 млн т пшениці, 1,34 млн т ячменю, 11,3 тис. т жита та 8,766 млн т кукурудзи.