
Опубліковано:
Євросоюз ухвалив рішення продовжити заборону на імпорт окремих видів сільськогосподарської продукції з України для п’яти членів ЄС до 15 вересня, але пообіцяв поступово їх скасувати. Про це йдеться в повідомленні Європейської комісії, інформує Espreso.
“До 15 вересня 2023 року ЄС поступово скасовує виняткові та тимчасові запобіжні заходи, прийняті 2 травня 2023 року щодо імпорту пшениці, кукурудзи, ріпаку та насіння соняшнику з України”, – повідомляє Єврокомісія.
Там також додали, що сфера застосування обмежувальних заходів для цих продуктів скоротиться із 17 до шести тарифних ліній.
Як повідомляло джерело “Європейської Правди“, з-під дії заборони буде виключено тверді сорти пшениці, гібриди кукурудзи, а також матеріал для сівби та спельту.
“Поетапне скасування дозволить значно покращити роботу “шляхів солідарності” та розв’язувати проблеми, пов’язані з вивезенням українського зерна з країни під час цьогорічного врожаю”, – вважають у ЄС.
Раніше про це, що Європейська комісія має намір продовжити до 15 вересня обмеження імпорту чотирьох українських продуктів до деяких країн ЄС писав міністр сільського господарства Польщі Роберт Телус.
Обмеження стосуватимуться пшениці, кукурудзи, ріпаку та насіння соняшнику з України до Болгарії, Угорщини, Польщі, Румунії та Словаччини. Утім зерно можна транспортувати транзитом.
Раніше повідомлялося, що у квітні Україна недоотримала $0,7 млрд експорту продовольства порівняно з попереднім місяцем. При цьому безпосередні втрати продовольчого експорту до чотирьох країн-сусідів, які ввели заборону на імпорт з України, становили $0,25 млрд, або більше третини загального падіння. Ще частину загальних втрат варто віднести на непоставлений експорт в інші країни через проблеми на кордоні.
Галузеві об’єднання аграрії рішуче засуджують практику обмежень. Так, асоціація «Український клуб аграрного бізнесу» категорично не підтримує продовження дії обмежувальних заходів щодо імпорту пшениці, кукурудзи, ріпакового та соняшникового насіння з України. Як заявляють в УКАБ, такі дії є дискримінаційними та безпідставними щодо української аграрної продукції та негативно впливають на економічне відновлення українських аграріїв під час війни.