ЄС продовжить заборону українського агроекспорту в сусідні країни 

Новини Украина ЄС продовжить заборону українського агроекспорту в сусідні країни 

Опубліковано:


Вітчизняні трейдери сподівалися, що після продовження дії безмитної поставки агропродукції з України до ЄС буде скасована заборона на експорт пшениці, кукурудзи, ріпаку та соняшника до п’яти сусідніх країн, проте віце-президент Єврокомісії Валдіс Домбровскіс несподівано заявив, що обмеження експорту з України будуть продовжені. Про це йдеться в повідомленні Graintrade.

«Після прийняття нового пакету автономних торговельних заходів та їх пролонгації ще на рік ми маємо правову основу для продовження виключних заходів захисту від української агропродукції, оскільки чинні захисні заходи, передбачені попередніми автономними регуляторними правилами, втрачають силу з 5 червня. Тому Єврокомісія повідомляє про готовність продовжити виключні торговельні обмеження для п’яти країн, яких вони стосуються», – повідомив Домбровскіс.

Він зазначив, що Єврокомісія продовжить обговорення цієї теми із зацікавленими країнами та з Україною. Якщо в процесі обговорення буде вирішено продовжити виключні заходи захисту ЄС від української агропродукції після 5 червня, то сторони вирішуватимуть і терміни дії таких обмежень.

Водночас виконавчий віце-президент Єврокомісії подякував країнам ЄС за продовження безмитної поставки українських товарів до ЄС, оскільки такі торговельні заходи, що застосовувалися протягом року, надали економіці України доступ до ринку ЄС та стали вагомою основою для підтримки України Євросоюзом.

Продовження обмежень експорту суттєво знизить прибутки українських аграріїв, які й так потерпають від блокування поставок з портів Чорного моря. Проте таке рішення виглядатиме дивним на тлі продовження імпорту до ЄС агропродукції з рф та Білорусі. 

Також слід зазначити, що така позиція ЄС виглядає вкрай суперечливою і непослідовною на тлі попередніх заяв європейських посадовців. Нагадаємо, що то й же пан Домбровскіс 28 квітня заявляв, що ЄК домовилася з Болгарією, Словаччиною, Польщею, Румунією та Угорщиною щодо імпорту української агропродукції. Домовленість передбачала, що країни скасують обмеження та отримають по 100 мільйонів євро компенсацій для своїх фермерів. 

Новости: Украина

все новости


Читайте также:

все актуальные материалы