Експортні ринки: молочні ріки течуть в Молдову

Новини Украина Експортні ринки: молочні ріки течуть в Молдову

Опубліковано:


В серпні 2023 року Україна наростила експорт молока та вершків незгущених, кисломолочних продуктів, вершкового масла та сирів. За даними аналітиків, збільшення поставок відбувалося головним чином в Молдову та інші пострадянські країни.

Однак, українські експортери скоротили поставки згущеного молока та морозива на зовнішні ринки, що вплинуло на зниження загального обсягу експорту молочних продуктів минулого місяця, – про це повідомили в Асоціації виробників молока.

За попередніми даними ДССУ, в серпні 2023 року Україна експортувала 9,5 тис. тон молочних продуктів на суму 20 млн дол. Обсяги експорту в натуральному та грошовому еквіваленті виросли на 4% порівняно до липня 2023 року.

Основними експортними категоріями в грошовому еквіваленті були наступні товари:

    Молоко та вершки, згущені – 32%;

    Сири – 20%;

    Морозиво – 19%;

    Масло вершкове – 16%.

Україна, в свою чергу, наростила імпорт згущеного молока до 143 тон (+25%) на фоні скорочення експорту даного товару. Товар постачався переважно з країн-членів ЄС, Польщі та США.

По іншим видам молочної продукції в серпні спостерігалося скорочення імпорту. В серпні Україна скоротила імпорт молока та вершків незгущених (-29%), кисломолочних продуктів (-3%), молочної сироватки (-18%), масла вершкового (-223%), сирів (-7%) та морозива (-53%). 

Водночас повідомляється, що під впливом несприятливих погодних умов виробництво молока-сировини йде на спад в Європі, США та Австралії. Однак, збільшення світових цін на молоко стримує обмежений попит на молочну продукцію в Європі, Китаї та країнах Південно-Східної Азії.

Новости: Украина

все новости


Читайте также:

все актуальные материалы