
Опубліковано:
В червні Україна експортувала ВРХ і яловичини на 8,99 млн дол., що на 54% менше порівняно до травня. Разом з тим, збільшилися обсяги імпорту як корів, так і червоного м’яса. Про це повідомляють в Асоціації виробників молока.
За попередніми даними ДССУ, в червні Україна експортувала 17 тон охолодженої яловичини. Порівняно до травня, натуральні обсяги експорту свіжого червоного м’яса скоротилися на 295%, а виручка зменшилась на 309%. Майже 96% товару було відвантажено до Грузії, яка закупила в Україні на 48 тон червоного м’яса менше ніж в травні. Поставки в такі країни як Сінгапур, Іспанія, Панама, Велика Британія скоротилися, – зазначив аналітик АВМ Георгій Кухалейшвілі
В червні натуральні обсяги експорту мороженої яловичини зменшились до 1,72 тис. тон (-46%), а виручка за поставлене м’ясо скоротилася до 6,85 млн дол. (-48%). В Китай було відвантажено 45% мороженої яловичини, в Азербайджан – 21%, в Узбекистан – 14%, в Грузію – 8%, Молдову – 6%, Казахстан – 5%. Експорт червоного м’яса на такі ключові ринки збуту як Китай, Азербайджан, Грузія, Казахстан скоротився на 787 тон. В червні Вірменія не імпортувала морожену яловичину з України. Хоча, в травні вірмени закупили 60 тон українського червоного м’яса.
Водночас, минулого місяця обсяги експорту ВРХ живою вагою склали 1,48 тис. тон, що на 61% менше ніж в травні. Грошова виручка за експортованих тварин скоротилася до 2,08 млн дол., що майже в два рази менше порівняно до травня. ВРХ постачали в Йорданію та Ліван, але поставок в Єгипет не було, на відміну від травня.
В червні сальдо зовнішньої торгівлі яловичиною і ВРХ було позитивним і склало 6,85 млн дол.. Хоча, за результатами червня сальдо майже на 6,3 млн дол. менше ніж в травні.
Раніше повідомлялося, що у січні-травні 2023 року Україна експортувала 9,6 тисячі тонн яловичини, що у 3,6 рази більше, ніж за аналогічний період торік. За вказаний період виручка від експорту яловичини зросла у 2,6 рази – до 38,1 млн дол..