
Опубліковано:
Умови для укорінення та початкового розвитку озимини в Україні упродовж першої декади листопада загалом складалися задовільні. Про це пише АПК-Інформ, з посиланням на звіт Укргідрометеоцентру.
«Дощі значно покращили умови зволоження ґрунту, що у поєднанні із теплою погодою сприяло росту і розвитку озимих культур. З огляду на велику кількість пізніх посівів це був сприятливий фактор для покращення фазового розвитку», – зазначили фахівці.
Також повідомляється, що на багатьох площах розпочалося масове кущіння озимих зернових. На пізніх посівах рослини переважно знаходилися у початкових фазах розвитку – початок утворення сходів, на окремих площах проростання зерна, в тому числі на площах, де воно не проростало через тривалі посушливі умови. На вересневих посівах відмічалося масове утворення 3-го листка та кущіння.
«Внаслідок дощів зменшилася площа, охоплена засухою, порівняно з попередньою декадою. Проте ще значні площі майже з сухим верхнім шаром ґрунту залишалися в Одеській, Херсонській та Миколаївській областях. Одночасно сильні дощі в північних і західних областях місцями призводили до перезволоження верхніх шарів ґрунту», – вказується у звіті.
Нагадаємо, що станом на другий тиждень листопада українські аграрії посіяли майже 5,7 млн га озимих культур: зернових — 4514,2 тис. га, з яких пшениці — 3968 тис. га, ячменю — 469 тис. га, жита — 77 тис. га. Озимого ріпаку посіяно 1151 тис. га.Вісім областей України повністю завершили сівбу озимини, в інших — вона планомірно підходить до закінчення. У більшості регіонах посіяно вже понад 90% озимих від прогнозу.