Держпрограма 5-7-9% практично не працює на деокупованих територія

Новини Украина Держпрограма 5-7-9% практично не працює на деокупованих територія

Опубліковано:


Банки утримуються від праці на деокупованих територіях, оскільки остерігаються значних ризиків, попри державну підтримку. Про це заявив голова ВАР Андрій Дикун під час круглого стола «Виклики малих та середніх агровиробників України та прогнози на 2023 рік», організованому за підтримки ЄС та Світового банку.

«Програма «Доступні кредити 5-7-9%», яка підтримана і Світовим банком і Міністерством аграрної політики та продовольства України, дійсно дає нам можливість сьогодні виживати, але є момент: ця програма практично не працює на деокупованих територіях. Мова, зокрема, про Харківську та Херсонську області. Банки не хочуть працювати на деокупованих територіях, оскільки бачать там великі ризики і навіть під державні гарантії їм це взагалі не цікаво», – зазначив очільник ВАР.

Також він звернув увагу на складнощі з доступом до кредитних ресурсів у тих агровиробників, які не підпадають під програми допомоги міжнародних донорів.

«Користуючись нагодою, я хотів би звернутися до представників Світового банку. У вас є різні програми підтримки агровиробників, по добривам, тощо, проте ці програми доступні для фермерів із земельним банком до 500 га. А що робити фермерам, у яких 1000, 1500, 2000 гектарів, особливо на деокупованих територіях, де програма державного кредитування 5-7-9% не працює? Серпень-вересень це час посівної кампанії. Частина полів замінована, підприємства знищені, кредити ніхто не дає, у аграріїв немає навіть можливості зараз посіяти озимі культури: пшеницю, ячмінь та ріпак», – сказав Дикун.

Очільник ВАР розповів учасникам заходу, що ВАР створила власний фонд, до якого залучає кошти і насіння, аби підтримати колег та забезпечити ці підприємства власними силами, адже аграрний сектор це фундамент державної економіки та потребує підтримки.

Нагадаємо, що в держпрограмі «Доступні кредити 5-7-9%» беруть участь 45 банків. Однак основну частку підписаних кредитних угод припадає на 10 банків — 55,8 тис. (91,9%). Станом на 1 травня вони надали коштів на 167,4 млрд грн (86,4%). Зокрема, лідер кредитування за програмою 5-7-9%  «Приватбанк» уклав 26,6 тис. договорів на 35,9 млрд грн (з яких 9,3 млрд грн — кредити аграріям). 

Новости: Украина

все новости


Читайте также:

все актуальные материалы