Державні землі хочуть вивести з тіні на публічні аукціони

Новини Украина Державні землі хочуть вивести з тіні на публічні аукціони

Опубліковано:


ВРУ прийняла в цілому законопроект №7588 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення ефективності використання земель фізичними особами та суб’єктами державного сектору економіки». Це має запобігти тіньовій експлуатації земельних угідь, повідомляють в Мінагрополітики.

Закон визначає, що землі сільськогосподарського призначення, які перебувають в постійному користуванні Національної академії аграрних наук України, пенітенціарної служби та інших державних підприємств будуть переоформлені в оренду під 12% від нормативної грошової оцінки, замість 1%. Вони можуть здаватись в суборенду через аукціони Прозорро.Продажі. Такі операції будуть відкритими публічними і виграватиме той, хто запропонує найвищу ціну за лот.

Прийняті зміни призведуть до наповнення місцевих бюджетів від плати за землю, та до прозорого використання земель сільськогосподарського призначення. А можливість тіньового використання земель та безоплатне постійне користування ними відійдуть в історію. 

Раніше в Національному агентстві з питань запобігання корупції (НАЗК) констатували, що земельні відносини є однією з найбільш корупційних сфер державного управління в Україні. Аналітики зазначали, що широке поширення практик незаконного збагачення посадовців завдяки корупційним схемам із використанням земель державної та комунальної власності доводять безліч фактів, виявлених правоохоронними органами.

Новости: Украина

все новости


Читайте также:

все актуальные материалы