
Опубліковано:
Парламент у першому читанні ухвалив законопроект про спрощення умов ведення підприємницької діяльності в період дії воєнного стану. Про це повідомляє Мінекономіки України.
Документ на період воєнного (надзвичайного) стану запроваджує такі зміни:
- декларативний принцип на всі види господарської діяльності (крім критичних галузей), для започаткування яких в мирний час потрібно отримувати ліцензії та дозволи;
- перелік критичних галузей встановлюється Урядом;
- дія раніше виданих строкових ліцензій, дозволів та декларацій продовжується автоматично;
- подання звітів (повідомлень, інших документів), а також періодичні, чергові платежі за ліцензіями, іншими результатами надання публічних послуг – відтерміновуються.
Зазначається, що ухвалення цього законопроєкту дозволить створити максимально зручні умови для ведення бізнесу. Підприємці зможуть швидко відновити роботу, що була призупинена через бойові дії, або ж розпочати нову власну справу там, де вони вважатимуть за доцільне.
Крім того, прийняття Закону забезпечує виконання одного з зобов’язань Меморандуму про взаєморозуміння між Україною як Позичальником та Європейським Союзом як Кредитором щодо Інструменту надання підтримки Україні на 2023 рік (макрофінансова допомога +) на суму до 18 мільярдів євро, підписаного 16 січня 2023 року.
Раніше було наведено рейтинг основних перешкод для ведення бізнесу (по даним опитування Інституту економічних досліджень та політичних консультацій):
- зростання цін на сировину та матеріали —68% опитаних;
- труднощі з перевезенням сировини або готових товарів на території України — 43%;
- зменшення попиту на продукцію — 37%;
- розрив ланцюжків постачань — 33);
- нестача робочої сили внаслідок призову та/або виїзду співробітників — 31%;
- перебої з електро-, водо- або теплопостачанням — 29%.