ДБР упіймало митників на вимаганні хабарів з експортера меду

Новости Украина ДБР упіймало митників на вимаганні хабарів з експортера меду
меду

Добавлено:


Слідчі Державного бюро розслідувань (ДБР) викрили керівництво однієї з регіональних митниць на поборах.

Як говориться у повідомленні відомства, службові особи митниці, зокрема з-поміж керівництва, вимагали щомісячні хабарі у керівника підприємства, що здійснює експорт українського бджолиного меду до країн Європи. За оперативними даними, такса становила $200 за розмитнення одного авто з медом.

За гроші митники обіцяли не створювати штучних перешкод під час оформлення та не ініціювати лабораторних досліджень продукції.

Слідство задокументувало, як підприємець через посередника передавав митникам плату в сумі $5,6 тис. 21 грудня 2021 року посередника затримали під час отримання чергового хабаря — $2,4 тис.

Вирішується питання щодо повідомлення затриманому про підозру у вимаганні та отриманні хабаря (ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 368 КК України).

Крім того, під час обшуків на одній із квартир, яка належить керівнику регіональної митниці, слідчі виявили $234 тис., золоті колекційні монети, ювелірні вироби з інкрустованим дорогоцінним камінням та діамантами, колекцію коштовних годинників, мисливську зброю. Походження знайденого майна встановлюється.

Також планується вручення повідомлень про підозру керівництву та службовим особам митниці за вказаними статтями Кримінального кодексу України.

Санкції зазначених статей передбачають позбавлення волі на строк до 10 років з конфіскацією майна.

Новости: Украина

все новости


Читайте также:

все актуальные материалы