Ціни на пшеницю почали зростати через азійський попит

Новини Украина Ціни на пшеницю почали зростати через азійський попит

Опубліковано:


Ціни на пшеницю після влучання у корабель на Одещині почали відновлюватися, спостерігається чергова хвиля попиту з боку азіатських країн. Про це повідомляють аналітики сільгоспкооперативу «ПУСК» (ВАР).

«Минулого тижня ринок української пшениці зростав, але влучання в корабель поблизу Одещини привело до хаосу, трейдери відразу понизили ціни. Падіння тривало два дні, і вже до кінця тижня ціни на пшеницю повернулися на попередні рівні, а з початку поточного тижня почали зростати. При цьому пропозиції на СРТ-ринках дуже мало, оскільки експорт перемістився з одеських портів до Констанци, – зазначають аналітики. 

Загалом, культура користується попитом. Пшеницю починають все частіше відправляти кораблями до Азії на виконання раніше укладених контрактів. Світовий ринок активізувався, глобальні ціни зростають, зараз спостерігаємо чергову хвилю попиту з боку азіатських країн на українську пшеницю з поставкою у грудні-січні.

Станом на 13 листопада вивезено 622 тис. тонн пшениці із законтрактованих 1,4 млн тонн.

Ціни на пшеницю на базисі СРТ Одеса становлять $170-175 за тонну за 3-й клас, цього тижня можна очікувати зростання до $180 за тонну. Фуражна пшениця, яка торгується по $130-135, може сягнути $142 за тонну. В дунайських портах ціни знаходяться приблизно на такому ж рівні.

Високий попит на фуражну пшеницю відзначається з боку Італії, ціни на умовах DAP Італія з поставкою у грудні знаходяться на рівні $200 за тонну. 

Нагадаємо, що наразі створено новий механізм страхування суден від воєнних ризиків. Він дозволить значно знизити чинні страхові внески для перевізників, які експортують та імпортують в Україну морем. Відповідне рішення, яке відкриває дорогу для співпраці з британськими перестраховими компаніями, було прийняте на засіданні Уряду 14 листопада 2023 року.

В Мінекономіки зазначили, що новий механізм дозволить здешевити вартість страхування зерна приблизно на 2,5 відсоткових пункти від вартості страхового тарифу, що у свою чергу дозволить зернотрейдерам зекономити близько 100-140 грн на одній тонні вантажу. А загалом сільськогосподарським виробникам це додатково принесе до 4,0 млрд грн.

Новости: Украина

все новости


Читайте также:

все актуальные материалы