Ціни на молоко пішли вгору

Новости Украина Ціни на молоко пішли вгору
молоко

Добавлено:


Ціни на молоко-сировину почали зростати. Це стосується ціни вищого та першого ґатунків, які зазнали найбільшого падіння. Про це йдеться у повідомленні Асоціації виробників молока.

Середня ціна екстраґатунку залишилася без змін ? 10,1 грн/кг, вищого зросла на 13 коп., до 9,70 грн/кг, першого ? на 17 коп., до 9,09 грн/кг. Середньозважена ціна трьох ґатунків додала 10 коп. і складає  9,63 грн/кг.

Коливання цін на екстраґатунок у регіонах залишаються без суттєвих змін: західний ? 9,50-9,80 грн/кг; східний ? 9,7-9,90 грн/кг; північний ? 9,80-10,15 грн/кг, південний ? 9,7-10,30  грн/кг, центральний ? 10,0-10,15 грн/кг.

«Загалом можна констатувати початок висхідного цінового тренду. Відбувається це ще не по всій країні, найактивніше ? у західних областях. Зростання складає в межах 10-20 коп.», — зазначають експерти.

Уточнюється, що характер росту цін у поточному році залишається важкопрогнозованим через непрогнозованість відновлення як світового, так і внутрішнього попиту.

«Втім, сезонний ріст цін, як і в попередні роки буде мати місце, адже дефіцит сировини який спостерігався у минулому році не просто нікуди не подівся, а й продовжує зростати у нинішньому році. Зокрема, за 5 місяців в Україні вироблено на 3,6% менше молока, ніж у минулому році. Втрати відмічаються як у промисловому (-1,2%), так і в присадибному секторах (4,7%)», — підсумували в асоціації.

Новости: Украина

все новости


Читайте также:

все актуальные материалы