Бізнес просить спростити видачу карантинних сертифікатів на насіння

Новости Украина Бізнес просить спростити видачу карантинних сертифікатів на насіння
насіння

Добавлено:


Асоціація «Український клуб аграрного бізнесу» звернулась до Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства щодо необхідності для полегшення адміністрування при переміщенні насіння по території України і заміни карантинних сертифікатів на інший механізм контролю за переміщенням насіння.

Про це йдеться у повідомленні УКАБ.

У зверненні зазначається, що у зв’язку з прийняттям Постанови КМУ №1177, було введено обов’язкове отримання карантинних сертифікатів на насіння для цілей контролю за його переміщенням територією України. Це стосується насіння, яке вивозиться з карантинної зони та транспортування імпортованого насіння (яке зберігалося, перепаковувалося, розділялося на частини, змішувалося з іншими вантажами).

Проте, дані сертифікати передбачають для виробників і дистриб’юторів насіння додаткові витрати коштів і більшого залучення персоналу. Прямі витрати оцінюються орієнтовно в 30 млн грн, а непрямі — 50 млн грн.

В УКАБ навели приклад, що отримання карантинного сертифікату на партію з насінням кукурудзи (машина — 20 тонн) — це 1177 грн прямих витрат  за саму послугу, огляд транспортного засобу, огляд та інспектування за 1 тонну та відбір зразка для лабораторного аналізу. При цьому, в середньому партія переміщується від 2 до 5 разів, і в різний час (логістика від митниці, центрального складу, між регіональними підрозділами), що передбачає отримання відповідної кількості сертифікатів. І це без врахування непрямих витрат — на доставку зразків насіння, витрати часу і додаткове залучення співробітників, пальне тощо.

«Хочемо зазначити, що на даний момент, найбільше складнощів і адміністративного навантаження зазнають імпортери насіння та їхні дистриб’ютори. При цьому, для введення в обіг на території України імпортованого насіння передбачається отримання висновку фітосанітарної експертизи (аналізів), який надається за результатами аналізу щодо наявності шкідливих організмів. Тобто, існує вхідний контроль для введення в обіг насіння на територію України», — коментує координатор комітетів УКАБ Олег Нестеров.

УКАБ пропонує впровадити систему звітування, при якій виробник чи дистриб’ютор насіння будуть надавати зведену інформацію про відвантажене насіння, замість отримання карантинних сертифікатів, аби держава могла контролювати і розуміти куди відправлено насіння.

«Бізнес усвідомлює необхідність моніторингу зі сторони держави, особливо при транспортуванні насіння з карантинних зон, у зв’язку з чим і пропонується такий механізм, аби контролюючі органи знали куди, яке і скільки насіння було відвантажено. Це зніме адміністративне і фінансове навантаження з бізнесу, і дасть змогу «розвантажити» роботу спеціалістів контролюючих органів, особливо в активний період, або направити їх на виконання інших завдань», — зазначив Олег Нестеров.

Новости: Украина

все новости


Читайте также:

все актуальные материалы