
Опубліковано:
Сполучені Штати не послаблюватимуть тиск на Росію, щоби вона була змушена повернутися до зернової угоди. У Вашингтоні закликають інші країни чинити аналогічно. Про це йдеться в публікації УЗА.
З такою заявою виступив Вашингтоні речник Держдепартаменту США Метью Міллер. Він також наголосив, що Сполучені Штати не сприймають аргументів російської сторони, якими вона пояснює свій вихід з угоди. Зокрема, Міллер підкреслив, що експорт російських добрив і російського зерна, мав одні з найвищих показників впродовж дії зернової угоди.
За словами речника Держдепу, Америка продовжить роз’яснювати решті світу, що саме Росія несе відповідальність за зрив угоди, а також за бомбардування українських портів і зернової інфраструктури.
“Ми будемо наполягати на цьому й закликаємо країни по всьому світу, які залежать від експорту зерна з України та з регіону, здійснювати дипломатичний тиск на РФ”,- пообіцяв Міллер.
Водночас він зазначив, що в Вашингтоні поки не бачать жодних ознак готовності Москви йти на поступки в цьому питанні.
Раніше повідомлялося, що 2022 року РФ досягла історичного максимуму в експорті пшениці на суднах, орендованих у міжнародних судновласників і трейдерів. Але цього літа ситуація змінилася, оскільки великі трейдерські компанії припинили співпрацю з країною-агресором.
По даним Reuters, Росія зараз змушена створювати тіньовий флот для експорту зерна з використанням старих зерновозів, які здебільшого є власністю судновласників із Туреччини та Китаю.