Агроекспорт України майже досяг $18 млрд

Новости Украина Агроекспорт України майже досяг $18 млрд
Агроекспорт

Добавлено:


Експорт продукції АПК з України за 10 місяців 2019 р. склав $17,9 млрд, що на 22% більше ніж за аналогічний період минулого року.


Про це йдеться у повідомленні асоціації «Український клуб аграрного бізнесу» (УКАБ).

Разом з тим, імпорт зазначеної продукції за аналогічний період зріс на 11% і склав $4,4 млрд. В цілому зовнішньоторговельний баланс агропродовольчої продукції склав $13,5 млрд, що свідчить про те що Україна є нетто-експортером цієї продукції.

Експорт продукції АПК займає вагому частку в структурі торгівлі України. За січень-жовтень 2019 року, частка агропродовольчої продукції в структурі загального експорту товарів з України склала 43%, у той час як в структурі імпорту 9%.

«У товарній структурі експорту найбільше зросли поставки з України продукції рослинництва на 36% або $2,7 млрд. Слід зазначити, що частка експорту продукції рослинництва в загальній структурі експорту агропродовольчої продукції становить 58%. Нарощення поставок продукції рослинництва відбулося за рахунок збільшення експорту кукурудзи на 61% або $1,5 млрд. Також на 12% або $274 млн зріс експорт готових харчових продуктів. Найбільше по цій категорії зросли поставки соняшникової макухи — на 22% або $146 млн», — зазначають в УКАБ.

У товарній структурі імпорту збільшилися закупівлі продукції тваринництва — на 15% або $106 млн  (за рахунок закупівель риби мороженої та сирів). Також зріс імпорт продукції рослинництва на 13% або $159 млн (за рахунок імпорту фруктів) та готових продуктів на 9% або $173 млн (за рахунок закупівлі тютюнової сировини та продуктів для годівлі тварин).

Новости: Украина

все новости


Читайте также:

все актуальные материалы