Аграрії закликають Посла ЄС терміново розблокувати експорт

Новини Украина Аграрії закликають Посла ЄС терміново розблокувати експорт

Опубліковано:


23 громадських організацій агросектору звернулися до Посла ЄС в Україні Матті Маасікасу із проханням сприяти терміновому розблокуванню експорту та усуненню перепон щодо імпорту до ЄС і транзиту сільськогосподарської продукції з України. Про це й деться в повідомленні ВАР.

Не дивлячись на вжиті Єврокомісією заходи у зв’язку з односторонніми дискримінаційними заборонами на імпорт окремими країнами ЄС широкого переліку с/г продукції з України, очікуваного скасування заборони не відбулось.

“Ми очікували, що прийняття Імплементаційного регламенту ЄС 2023/903 від 2 травня 2023 року, що звужує заборону лише до імпорту пшениці, кукурудзи, соняшнику та ріпаку до Республіки Польща, Словацької Республіки, Угорщини, Республіки Болгарія та Румунії терміном дії до 5 червня 2023 року, мало б бути компромісним рішенням. Проте деякі з названих країн досі не виконують досягнутих домовленостей та продовжують різними способами затримувати імпорт та транзит сільськогосподарської продукції з України”, – йдеться у заяві.

Зокрема, Польща, незважаючи на скасування односторонньої заборони, продовжує різними способами стримувати ввезення та транзит агропродукції з України. Наприклад, нав’язування конвоювання вантажів, застосування електронних пломб, сповільнення проведення ветеринарних перевірок, відновлення їх застосування до транзитних вантажів, відмови у прийнятті до перевезення залізничним транспортом вантажів в вагонах з колією 1520 мм з перевантаженням на території Польщі, страйку перевізників з фізичним блокуванням проїзду кордону, тощо.

Ставлять штучні перепони й в Угорщині, а Словацька Республіка досі не відмінила односторонньої заборони. Натомість сільськогосподарські 2 продукти цих держав та інших держав-членів ЄС не мають жодних аналогічних обмежень щодо імпорту до України.

Крім того, деякі політики в ЄС заявляють, що тимчасова заборона на імпорт визначеної сільськогосподарської продукції з України буде продовжена і після 5 червня 2023 року, а перелік с/г продукції може бути розширеним.

“Вважаємо, що зазначені непорозуміння мають бути терміново вирішені найближчим часом, щоб ми й надалі посилювали нашу єдність у боротьбі з військовою агресією рф проти України та протидії глобальним продовольчим викликам. Також з метою надання більшої прогнозованості формату торгових відносин для виробників агропродовольчої продукції та позитивного сигналу світовому ринку продовольства просимо повідомити позицію Європейської комісії щодо умов торгівлі після 5 червня 2023 року”, – зазначено у заяві української агроспільноти.

Раніше повідомлялося, що міністри з 12 країн Європи висловили «серйозну стурбованість» угодою, яка «підриває цілісність внутрішнього ринку ЄС». Вони вимагають термінового роз’яснення угоди, яку Єврокомісія уклала «без консультацій із державами-членами».

Серед підписантів листа — Франція, Німеччина, Нідерланди, Ірландія, Бельгія, Хорватія, Греція, Австрія, Люксембург, Естонія, Данія, Словенія.

Новости: Украина

все новости


Читайте также:

все актуальные материалы