
Опубліковано:
Асоціація «Український клуб аграрного бізнесу» звернулася до Мінекономіки щодо дискримінаційних дій Польщі, Угорщини, Словаччини та Болгарії і вжиття заходів у відповідь.
УКАБ направила офіційно скаргу до Міністерства економіки України із запитом розпочати розслідування та вжити заходів у відповідь щодо дискримінаційних дій деяких країн ЄС, що ввели нещодавно заборону на імпорт широкого переліку сільськогосподарської продукції з України.
«Ми сподіваємося на вирішення ситуації з експортом аграрної продукції шляхом діалогу, проте вже більше тижня перемовини не дають очікуваного результату. Відповідно, Мінекономіки має розпочати розслідування і розглянути комісійно варіанти заходів у відповідь в разі неприпинення дискримінації української агропродукції», – прокоментував подачу скарги Роман Сластьон, генеральний директор УКАБ.
Як відомо, з 15 квітня 2023 року низка країн ЄС ввела заборону на ввезення дуже широкого переліку сільськогосподарської продукції з України. Так, Республіка Польща ввела заборону рішенням від 15.04.2023, Словацька Республіка заборонила імпорт від 17.04.2023, Угорщина ввела заборону від 18.04.2023, Республіка Болгарія заборонила імпорт з 24.04.2023 року.
Згідно з статтею 29 Закону України «Про зовнішньоекономічну діяльність» передбачено можливість проведення відповідного розслідування з боку Мінекономіки. Матеріали такого розслідування розглядаються Міжвідомчою комісією з міжнародної торгівлі, на підставі чого можуть бути прийняті рішення про вжиття адекватних заходів у відповідь на дискримінаційні дії інших держав.
Заходи України у відповідь можуть бути припинені в разі припинення відповідними державами дискримінаційних дій щодо України, підписання відповідної угоди та/або відшкодування шкоди.
Раніше повідомлялося, що завдяки спільним зусиллям ЄС і сусідніх держав-членів через «Шляхи солідарності» вдалось досягти великого логістичного успіху. З квітня 2022 року по березень 2023 року через них Україна змогла експортувати понад 32 млн т зернових і олійних культур. На тому, що експорт сільськогосподарської продукції з України важливий не лише для українського, а й для міжнародного ринку, наголосив заступник міністра агрополітики Маркіян Дмитрасевич під час засідання аграрного комітету Європарламенту в Брюсселі.