Аграрії захопилися вирощуванням лікарських та ефіроолійних культур

Новости Агротехнологии Аграрії захопилися вирощуванням лікарських та ефіроолійних культур
Аграрії

Добавлено:


Дедалі більше українських фермерських господарств  перекваліфіковуються на вирощування лікарських та ефіроолійних культур. Справа ця доволі прибуткова, а культури на наших землях ростуть набагато краще, ніж деінде, пише SEEDS.

Про це розповідав Олег Коваленко, кандидат сільськогосподарських наук, завідувач кафедрою рослинництва та садово-паркового господарства Миколавського національного аграрного університету під час вебінару, організованого фондом «ЛАСКА».

«Сьогоднішнє становище і в Україні, і у всьому світі диктує зміну пріоритетів у сільському господарстві. Зрозуміло, що неможна вирощувати одну пшеницю, чи соняшник.

Сьогодні і невеликі фермерські господарства, і великі агропідприємства починають займатися новими культурами, нішевими, малопоширеними. Культурами, які використовують в якості прянощів, ефірної олії та олії в цілому.

Деякі господарства перекваліфікувалися або перекваліфіковуються відносно вирощування лікарських культур, ефіроолійних культур. На сьогодні ця група культур дуже цікава і дуже велика. Наші переробна, кондитерська, парфумерна промисловості наразі потребують продукції цих культур», – каже експерт.

За його словами, сьогодні лікарські та ефіроолійні культури вирощують здебільшого приватні чи невеличкі фермерські господарства. Однак віднедавна появились на ринку вже і набагато більші гравці.

«На сьогоднішній день вже є і такі підприємства, які почали вирощувати ці культури на доволі великих площах: 20-50 гектарів», – зазначає Олег Коваленко.

Сьогодні нараховується близько 3-х тисяч видів рослин, які мають у своєму складі ці пахучі масла. В промисловому виробництві використовують лише 200 видів рослин, розповів експерт.

Ціна на кожну з культур змінюється час від часу. Однак вирощування лікарських та ефіроолійних культур справа доволі прибуткова у всьому світі. Однак не скрізь ці культури ростуть так добре, як в Україні.

«Гісоп лікарський. Доволі цікава культура. В рослині міститься ефірна олія близько 1%. На відміну від лаванди використовується в заготівлі ефірної олії майже вся рослина.

Урожайність цієї культури за даними складає близько 3,5 тонн з гектару зеленої маси. Ми висаджуємо рослини через півметра одна від одної. На наступний рік з однієї рослини маємо урожайність 2,8 кг. Ми збираєм навіть 3 рази цю культуру, а не 2, як лаванду.

Урожайність гісопу лікарського на одному гектарі у 2-3 рази перевищує дані, які містяться у літературних джерелах. Це факт. І це без крапельного зрошення», – наголошує Олег Коваленко.

Новости: Агротехнологии

все новости


Читайте также:

все актуальные материалы