Аграрії просять залишити профільне міністерство

Новини Украина Аграрії просять залишити профільне міністерство
міністерство

Опубліковано:


Провідні асоціації та громадські об’єднання агропромислового комплексу вважають, що профільне аграрне міністерство не слід ліквідовувати, однак його необхідно реформувати.


Про це йдеться у відповідному зверненні до Президента України Володимира Зеленського, повідомила директор ГС «Всеукраїнський аграрний форум» Марія Дідух.

Так, до ініціативи долучились члени громадської спілки «Всеукраїнський аграрний форум»: ГС «Аграрний союз України», ГС «Всеукраїнська аграрна рада», Всеукраїнська асоціація сільських та селищних рад, ВГО «Українська аграрна конфедерація», асоціація «Український клуб аграрного бізнесу» та провідні громадські об’єднання АПК.

«Велику стурбованість викликають плани Офісу Президента України та майбутньої парламентської більшості…  щодо ліквідації Міністерства аграрної політики та продовольства і можливого його підпорядкування іншим відомствам», — йдеться у зверненні.

Як зазначають підписанти, сільське господарство та агропродовольчий сектор є життєво важливими для забезпечення економічного зростання України, продовольчої безпеки (не лише всередині країни, а й у світі), стабільності національної валюти, соціального захисту населення та розвитку сільських територій. Адже аграрна галузь забезпечує 20% робочих місць, 39% від загального обсягу експорту, 19% ВВП та 40% валютних надходжень.

«Тому логічним та водночас надзвичайно важливим для бізнесу та громадської спільноти фактом є наявність спеціалізованого органу державної влади центрального рівня, який відповідатиме за визначення пріоритетних напрямків розвитку сектору, формування аграрної політики, забезпечення збільшення аграрного виробництва, розширення ринків збуту агропродовольчої продукції, закріплення лідируючих позицій на світових ринках та комплексний розвиток сільських територій», — вважають в об’єднаннях.

Також експерти нагадали, що в рамках угоди про ЗСТ з ЄС Україна має імплементувати європейські норми в сфері санітарних та фітосанітарних заходів. Це складний законодавчий процес, який потребує розуміння специфічних особливостей сектору та фахового представлення на урядовому та парламентському рівнях.

Разом з тим підписанти нагадали, що більшість країн світу з розвиненим аграрним сектором мають окремий центральний орган виконавчої влади, який відповідає виключно за формування аграрної політики (США, Канада, Китай, Туреччина, майже всі країни-члени ЄС).

Уточнюється, що Мінагропрод не лише формує, але й реалізує аграрну політику через підвідомчі йому суб’єкти, зокрема Держпродспоживслужбу, Держгеокадастр, Держлісагентство, Держрибагентство тощо.

Таким чином, як вважають в профільних об’єднаннях, відсутність спеціалізованого міністерства або органу призведе до:

– складнощів формування та реалізації аграрної політики як окремої та важливої галузі економіки України;

– європейські та інші міжнародні партнери не будуть належним чином ставитися до пропозицій в сфері аграрного співробітництва, представлених непрофільним міністром, а тим більше, якщо позицію України на міжнародному рівні представлятиме лише керівник аграрного структурного підрозділу у складі будь-якого іншого міністерства.

«Тому ми впевнені, що ліквідація профільного відомства призведе до втрати Україною не лише провідних позицій на зовнішніх продовольчих ринках, але й до зменшення геополітичного впливу як лідера з експорту сільськогосподарської продукції.

Водночас аграрна спільнота українського бізнесу цілком підтримує ідею необхідності оптимізації діяльності урядових структур, і ми готові прийняти участь у напрацюванні конкретних пропозицій. Зокрема, Мінагропрод потребує суттєвого структурного перетворення, перегляду функціональних обов’язків, а в деякій мірі й розширення повноважень в частині освіти та науки. Адже сучасне сільськогосподарське виробництво має базуватися в першу чергу на запровадженні новітніх технологій та бути забезпечене висококваліфікованими кадрами», — йдеться у зверненні до Президента.

Новости: Украина

все новости


Читайте также:

все актуальные материалы