Аграрії просять створити «зелені коридори» для зернового експорту

Новини Украина Аграрії просять створити «зелені коридори» для зернового експорту

Опубліковано:


Українська зернова асоціація офіційно звернулась до виконавчого віце-президента, комісара з питань торгівлі Європейської Комісії Валдіса Домбровскіса щодо оптимізації альтернативних маршрутів експорту зерна. Йдеться про так  звані Шляхи Солідарності, які передбачають поставки до європейських портів з подальшим відвантаженням до третіх країн.

У зв’язку зі зривом Чорноморської зернової ініціативи російською федерацією, Україна зіткнулися з нагальною потребою додатково збільшити пропускну спроможність “Шляхів солідарності” приблизно на 1-1,5 млн т зерна на місяць. Це можна зробити за рахунок експорту зерна через порти країн Балтії (Клайпеда та інші), Німеччини (Росток, Гамбург), Нідерландів (Роттердам), Хорватії (Рієка), Італії (Трієст) та Словенії (Копер). Розвиток цих маршрутів активно підтримується Європейською комісією.

Зазначається, що ці маршрути мало задіяні через складність і більшу вартість логістики. Різниця в ціні становить приблизно 30-40 євро за тонну.

Відповідно, УЗА просить ЄС запровадити «зелені коридори» для української сільськогосподарської продукції до морських портів країн Балтії, Німеччини, Нідерландів, Хорватії, Італії та Словенії, які включатимуть:

1) перенесення санітарного, фітосанітарного та ветеринарного контролю з пунктів пропуску на кордоні з Україною на територію країни призначення, що забезпечить значне збільшення експорту;

2) запровадження субсидій від Європейської Комісії для компенсації європейським перевізникам додаткових логістичних витрат на транзитні перевезення та часткової компенсації європейським портам – так званих портових витрат на українське зерно. 

Водночас президент УЗА Микола Горбачьов заявив, що Україна наступного місяця зможе довести експорт зернових та олійних з нинішніх 2 млн. тонн на місяць до 3 млн. тонн, а незабаром до 4,5 млн. тонн при умові субсидування логістики.  

Новости: Украина

все новости


Читайте также:

все актуальные материалы