65 тисяч українців не задекларували агродоходи

Новости Украина 65 тисяч українців не задекларували агродоходи
задекларували агродоходи

Добавлено:


Державна податкова служба з травня 2019 р. проводить операцію «Урожай», під час якої виявляються особи, що систематично здійснюють обробіток земельних ділянок (як власних, так і орендованих) з метою отримання прибутку та ухиляються від оподаткування, не мають офіційної реєстрації як суб’єкта господарської діяльності, використовують нелегальну працю найманих працівників або виплачують їм зарплатню нижче мінімального рівня.


Про це йдеться у повідомленні ДФС.

Так, територіальними органами ДФС встановлено 2,8 млн користувачів земельних ділянок площею понад 2,0 га. Громадянами, які самостійно обробляють земельні частки з метою отримання доходу, з початку року подано понад 273 тис. декларацій про майновий стан і доходи та задекларовано дохід у сумі 2 млрд грн, узгоджено до сплати податку на доходи фізичних осіб 343 млн грн та військового збору понад 29 млн грн.

«У рамках операції «Урожай» протягом травня-липня 2019 р. додатково залучено до декларування 60 тис. громадян, які отримують дохід від продажу сільськогосподарської продукції та 5 тис. громадян, які надають послуги з обробітку та збору урожаю», — зазначають в ДФС.

Крім того, понад 600 громадян офіційно зареєструвалися у зв«язку із постійним здійсненням господарської діяльності. Також виявлено 388 суб»єктів господарської діяльності, які використовували працю найманих осіб без належного оформлення.

«Зазначимо, що особи, які систематично здійснюють господарську діяльність зобов«язані здійснити державну реєстрацію такої діяльності. У разі виявлення органами ДФС в рамках проведення операції «Урожай» здійснення такої діяльності без державної реєстрації, передбачено  складення протоколу про адміністративне правопорушення (ст. 164 КУпАП) з подальшою передачею до суду для притягнення до адміністративної відповідальності», — пояснюють податківці.

Так, наприклад, під час перевірки громадянина,  який одноосібно обробляє земельні ділянки площею понад 50 га, податківці з«ясували, що він здійснює свою діяльність без державної реєстрації. За цим фактом складено протокол про адміністративне правопорушення та направлено до суду. Громадянина притягнуто до адміністративної відповідальності у вигляді штрафу у сумі 17 тис грн.

А за результатами планової виїзної документальної перевірки одного з товариств з обмеженою відповідальністю, яке здійснює вантажні перевезення зернових, встановлено неоформленого належним чином 71 найманого працівника. Матеріали перевірки передані до Головного управління Держпраці в області для застосування фінансових санкцій.

Крім того, після роз«яснювальної роботи щодо важливості офіційного працевлаштування з керівником ще одного товариства, протягом місяця було подано повідомлення про прийняття на роботу 234 найманих працівників.

Новости: Украина

все новости


Читайте также:

все актуальные материалы