
Опубліковано:
Цього року весь світ відзначатиме Міжнародний день здоров’я рослин під гаслом: «Здоров’я рослин для збереження довкілля». За інформацією ФАО, шкідники та хвороби рослин спричиняють втрату до 40% світових продовольчих культур.
Минулого року ООН оголосила 12 травня Міжнародним днем здоров’я рослин, з метою підвищення загальної обізнаності про те, як турбота щодо здоров’я рослин може допомогти подолати голод, зменшити бідність, захистити біорізноманіття та навколишнє середовище. Цьогоріч у всьому світі проходять різноманітні акції, спрямовані на те, щоб долучити якомога більше людей до вирішення питання збереження здоров’я рослин, а саме надихнути їх на конкретні дії.
Територіальні органи Держпродспоживслужби та державні установи також долучаються до заходів, присвячених Міжнародному дню здоров’я рослин. Крім цього, з нагоди дворіччя Міжнародного дня здоров’я рослин з метою обізнаності дітей та молоді України щодо необхідності захисту рослин Держпродспоживслужба вперше проводить один із заходів під гаслом «Молодь: бережи рослини, бережи планету!».
Наводяться ключові фактори того, що захист здоров’я рослин є важливим у нашому житті:
- Наша їжа на 80% складається з рослин, вони виробляють 98% кисню, яким ми дихаємо. Але, водночас, рослинам постійно загрожують шкідники та хвороби — щорічно через них гине до 40% продовольчих культур у всьому світі.
- Підвищення температури на планеті означає, що більше шкідників рослин з’являється в тих місцях, де їх раніше не бачили.
- Кількість корисних комах за останні 25 – 30 років знизилася на 80 %, а вони так важливі для здоров’я рослин (запилення, боротьби з шкідниками, здоров’я ґрунтів, переробки поживних речовин).
- Найбільші рої сарани можуть з’їдати близько 100 000 тон рослин на день, натомість такою кількістю їжі можна прогодувати десятки тисяч людей протягом року.
- За прогнозами сільськогосподарське виробництво повинно збільшитися на 60 % до 2050 року, щоб прогодувати все населення планети.